مطالعه دانشگاه استنفورد میگوید خودروهای با سوخت فسیلی با سقوط بزرگ نفت از بین خواهند رفت

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

مطالعه ی جدیدی که دانشگاه استنفورد منتشر کرده پیشنهاد میکند که ماشینهای با سوخت فسیلی تا هشت سال دیگر از بین خواهند رفت و شهروندان چاره ای جز سرمایه گذاری در خودروهای الکتریکی یا تکنولوژی های مشابه ندارند.این به خاطر آن هست که قیمت این خودروها-شامل سواری ها و کامیونها- نهایتا کاهش خواهند یافت، که نتیجتا منجر به سقوط صنعت نفت خواهد شد.

این گزارش که به رهبری "تونی سبا" تهیه شده،باعث ایجاد اسپاسم اضطراب در صنعت نفت شده است.این مقاله با عنوان " بازاندیشی حمل و نقل 2020-2030" منتشر شده ،نشان میدهد که چگونه مردم نهایتا به سمت خودروهای خودران خواهند رفت، در حالیکه آنها ده برابر ارزانتر در تعمیر و نگهداری نسبت به خودروهای سوخت فسیلی هستند و حاشیه قیمت سوختی نزدیک به صفر دارند.به علاوه، انتظار میرود خودروهای الکتریکی دارای عمر یک میلیون مایل باشند. در مقایسه، عمر خودروهای با سوخت فسیلی به سختی به 200 هزار مایل میرسد.

 

"سبا" پیش بینی میکند که در کمتر از یک دهه،پیدا کردن پمپ بنزین ها ،قطعات یدکی و مکانیکی که عیوب موتورهای احتراق داخلی را بداند خیلی سخت خواهد بود.فرض نهایی او این هست که دلالان خودرو به خاطر سقوط قیمت طولانی مدت نفت تا 25 دلار در هر بشکه تا 2024 از بین خواهند ."کسانی که به خودروهای قدیمی خود چسبیده اند احتمالا آنها را در آینده دور خواهند انداخت،دور انداختن عظیمی خواهد بود.

 

محقق استنفورد همچنین معتقد هست که تا دهه آینده، انسان عمدتا به خودروهای خودران اتکا خواهد کرد که به طور قابل توجهی خطرات کمتری دارند.